0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

הרמת סינוס – מה זה

הרמת סינוס הינו הליך מתקדם, שבמקרים רבים איננו נמנע. הליך זה מתבצע על ידי רופא שיניים בעל ניסיון וידע בתחום והוא מאפשר לבצע את תהליך התקנתו של שתל השן בצורה הטובה ביותר. הרמת סינוס נדרש במקרים בהם ישנה עצם בלסת, המונעת או מקשה על הליך השתלת השתל. העצם גורמת לצפיפות במקום, לצמצום האזור שבו ניתן לבצע את ההשתלה ומקשה מאד על רופא השיניים לבצע הליך באופן נוח ונכון יותר למטופל. הרמת סינוס מונעת את חסימתה של העצם וכן פגיעה בכל האזור. במקרים כאלה בוחן רופא השיניים את המקום, ובמידה ואכן מאתר שזו הבעיה., בוחרת בהליך של הרמת סינוס ליצירת חלל מתאים, שבו יושתל השתל.

סוגים שונים של טיפול

הליך הרמת סינוס יכול להתבצע באחד מתוך שני אופנים: ההליך הראשון הינו הרמת סינוס פתוחה. במסגרת הליך זה, וכפי שניתן לנחש משמו, תתבצע פתיחה של חלון בחלקה הפנימי של הלסת היכן שנמצאת העצם והרמת הרירית. לאחר מכן יחדיר רופא השיניים גרגירים מיוחדים המאפשרים לעצם להתקשות ובסיום הליך זה יסגור את החלון שיצר. ההליך השני הינו הרמת סינוס סגורה. במסגרתו יקדח רופא השיניים חור בלסת, מבלי לפתוח אותה, ויחדיר בעדו את הגרגירים. מיד לאחר שביצע זאת, יסגור את החור הקטן שיצר. הרמת סינוס סגורה תתאפשר אך ורק במצבים בהם עצם חלל הפה שאותה גילה רופא השיניים קשה ויכולה לעמוד בקידוח שנעשה במהלך השתלת השתל.

חשוב לדעת

בדומה לניתוחי חניכיים ושיניים אחרים, גם כאן צפויות תופעות לוואי וסיכונים, אם כי אלה נחשבים נדירים מאד. אחת מתופעות הלוואי הקלות שעשויות להופיע לאחר ביצוע הליך של הרמת סינוס סגורה הוא רגישות בפה. לעיתים גם דימומים במקום ותחושה של חוסר נוחות. מדובר בדרך כלל בתהליך החלמה של שבוע, אך במידה ונלוות אליו תופעות קשות יותר, מומלץ לפנות ישירות אל רופא השיניים.

במסגרת מבחר הטיפולים המוצעים על ידי מרפאת השיניים של ד"ר פליקס סירוטה תמצאו גם את טיפול הרמת סינוסים. אם אתם זקוקים לטיפול כזה, צרו איתנו קשר עוד היום כדי שנוכל לספק לכם את המענה בהקדם האפשרי.