0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

השתלות שיניים – מתי וכיצד מבצעים אותן

השתלות השיניים נחשבות לאחד הטיפולים המובילים והחשובים ביותר כיום ברפואת השיניים. מטרתן של השתלות אלו היא לאפשר את תפקודה התקין של מערכת הלעיסה ואת צורתה. השתלות שיניים נעשות במספר מקרים: במצבים בהם ישנו חסר מוחלט בפה של שיניים, במצבים בהם לא ניתן לבחור באפשרות של תותבות, במקרים בהם קיים איבוד של שן אחת בלבד וכן במצבים בהם החולה מעוניין בתותבות קבועות. השתלות שיניים נחשבות כהליך פופולארי ולא בכדי. הן מתאימות כמעט לכל מצב בריאותי וכמעט בכל גיל.

השתלת שיניים במספר מצבים שונים

  • איבוד של שן אחת – במקרים בהם מדובר באיבוד של שן אחת בלבד השתל הנבחר אינו נשען על גבי השיניים הסמוכות ולכן אינו פוגע בהן. פתרון זה מתאים במקרים בהם השיניים הסמוכות אינן חזקות מספיק ואינן יכולות לשמש כבסיס לגשר.
  • מספר שיניים חסרות – הטיפול המוצע בדרך כלל במצבים בהם מספר שיניים צמודות חסרות, הוא שימוש בגשר ארוך, הנשען על השיניים הסמוכות או בעזרת תותבות נשלפות. אולם, במשך הזמן, השיניים הקיימות נחלשות ואך עשויות לנשור. מסיבה זו, גם במצבים בהם ישנו חסר של מספר שיניים, מוצע טיפול של השתלת שיניים, שכן זה איננו פוגע בשיניים הסמוכות לאלו החסרות, שומר גם על רכס הלסת ואף תומך בלחי ובשפה. התוצאה המתקבלת אסתטית למראה וגם נחשבת כפתרון בריא יותר.
  • שיניים אחוריות שחסרות – במקרים כאלה לא ניתן לבחור באפשרות של גשר שכן אין שיניים שניתן להישען עליהן. הפתרון הוא אפשרות של תותבת חלקית או שתל.
  • חסר של כל השיניים בפה – שחזור הלסת במקרים של חסר מלא של שיניים יכול להיעשות תוך התייחסות לחוב עצם הלסת, לגובה שלה ולמיקום של כלי הדם ועצבי הלסת. במקרים בהם ניתן לבצע השתלת שיניים אך ורק בחלקה הקדמי של הלסת, משתמש רופא השיניים בשניים עד שלושה שתלים המתחברים אל תותבת נשלפת היושבת על החניכיים. השימוש בשתלים במקרה זה מונע את תזוזתה של התותבת ובכך מהווה פתרון נכון יותר. בחירה בארבעה עד שישה שתלים מאפשר לרופא השיניים לחבר את השתלים באמצעות זרוע מיוחדת ישירות אל התותבת, היושבת על גבי השתלים עצמם. פתרון כזה משיג יציבות רבה יותר.

כיצד זה נעשה

תהליך ההשתלה מתחיל בביצוע בדיקות הדמיה על ידיי תוכנת  AB DENPAX VIEWER , וצילום כמו CT (רנטגן פנורמי למחוק) למשל והתייחסות אל ההיסטוריה הרפואית של המטופל. כל זאת כדי לקבוע את סוג ומהות הטיפול שיתבצע על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר. בהמשך נדרשת הסכמתו של המטופל לביצוע ההליך לאחר מתן הסבר מדויק באשר להליך עצמו. המטופל נדרש לשמור על היגיינה הפה לפני ההשתלה וכן להקפיד עליה גם לאחר מכן. השתלת השיניים יכולה להיות באופן מידי לאחר ביצוע עקירה או לאחר שהמקום התרפא.

זקוקים להשתלת שיניים? אתם מוזמנים להגיע אלינו למרפאה לקבל מידע ובחינת מצב הפה והלסת שלכם. אנו מבטיחים לכם מקצועיות ברמה גבוהה ומענה מהיר לכל בעיה.