0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

כאבי שיניים – כיצד להתמודד איתם ומדוע זה קורה

כמעט כולנו סבלנו או נסבול מכאבים בשיניים. הכאב בשן יכול להופיע בכל גיל ובעוצמות שונות. כאב בשן יכול להשפיע באופן ישיר על התנהלותנו ולגרום לתחושת חוסר נעימות רבה מאד. כאב בשן מצביע בדרך כלל על בעיית שיניים מסוג כלשהו, ובדרך כלל על בעיה המצדיקה טיפול ופנייה אל רופא השיניים. כאבי השיניים יכולים להופיע בשל בעיה בשן עצמה, בשל דלקת בחניכיים ולעיתים גם מסיבה שאיננה קשורה אל השיניים עצמן.

מדוע זה קורה

  • כאבי שיניים הנובעים בשל מצבה של השן יכולים להופיע בעקבות עששת שגרמה לחור בשן. הסימפטומים הנלווים לכך יהיו בדרך כלל כאב בשן בזמן האכילה, ובמיוחד בזמן אכילת דברים מתוקים, וכן רגישות רבה מאד למזונות או שתייה קרה. כאבי שיניים יכולים להופיע בשל הצטברות חיידקים במוך השן, בעצב, המובילים לדלקת בשן. גם חור בשן, שבר או סדק גורמים לכאבי שיניים וגם מקרים של עששת המובילה לנסיגת חניכיים. מקרים של חבלה, מכה בשן או שבר, יכולים להוביל לכאב מקומי בלתי נסבל.
  • כאב שיניים יכול להופיע גם כתוצאה מדלקת בחניכיים. הדלקת יכולה להתפתח בכל גיל, ואף כבר בזמן בקיעת השיניים אצל קטנטנים. דלקות חניכיים יכולות להופיע בשל שן כלואה, שמכשול פיזי כלשהו מונע את בקיעתה. במקרים כאלה מוגבלת מאד פעולת צחצוח השן הכלואה, מה שמוביל להצטברות של חיידקים במקום ולדלקת. בשטיפה באמצעות מי פה יכולה להפחית את הכאב במקום ולהיות חלק מהטיפול המוצע במקרים של דלקת. הדלקת בחניכיים מלווה בכאב בדרך כלל וגם בנפיחות ולעיתים אף באבסס. הכאב, שמקורו בדלקת, מופיע בדרך כלל לאחר האכילה. מומלץ להשתמש בחוט דנטלי כדי להסיר שאריות מזון וגם לצחצח את השיניים מיד לאחר האוכל.
  • כאבים בשן מסיבות שאינן קשורות לשיניים עצמן, יכולים להופיע בעקבות סינוסיטיס לעיתים, בעקבות דלקות אוזניים המקרינות ישירות לאזור הפה, בעקבות אנגינה פקטוריס ואפילו במקרים של התקף לב.

כיצד מתמודדים עם כאבי שיניים

הטיפול הנכון ביותר הוא מניעה. הקפדה על היגיינה אורלית נכונה וטובה, ביקור אחת לחצי שנה אצל רופא השיניים ואצל השיננית לצורך הסרת האבנית שהצטברה בשן, הן הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם כך ולמנוע בעיות שונות בשן ובחניכיים הנלוות להן כאבים בלתי נסבלים. במקרים בהם מופיע הכאב אפשר לבחור בכמה אפשרויות שונות של טיפול, בהתאם לעוצמת הכאב וגם לסיבה שלו. טיפולים טבעיים נחשבים לפופולאריים מאד כיום, ובמיוחד תרופות סבתא. אולם אלה יכולים להקל במעט על הכאב לרגע אולם אינם מטפלים בבעיה עצמה. מסיבה זו חשוב לפנותך בהקדם לרופא השיניים כדי לבחון את מקור הכאב.

סובלים מכאבי שיניים? אין טעם שתמתינו יום נוסף ותמשיכו לסבול מכך. פנו אלינו בהקדם אל מרפאת השיניים של ד"ר סירוטה כדי שנוכל לעזור לכם להתמודד עם הכאב ולטפל בבעיית השיניים שממנה אתם סובלים. אנו מבטיחים לכם צוות מקצועי ומיומן, רגישות והתאמת הטיפול באופן מלא אל צרכיכם.