0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

כתרים לשיניים – כל מה שכדאי לדעת עליהם

רפואת השיניים מאפשרת למטופלים רבים לחזור וליהנות ממראה שיניים אסתטי ומשיניים וחניכיים בריאות יותר. אחד הפתרונות המוצעים כיום ברפואה זו הם הכתרים לשיניים. השימוש בכתרים לשיניים נעשה מסיבות שונות. לעיתים בוחר רופא השיניים להשתמש בהם כתוצאה מחור בשן ולעיתים בשן צורתה המעוותת של השן עצמה.

באילו מקרים מוצע השימוש בכתרים לשיניים

השימוש בכתרים לשיניים נעשה במסגרת טיפולי פה משקמים ולצרכים אסתטיים פעמים רבות. במקרים בהם מצב השן איננו תקין, במקרים בהם יש חור בשן, כאמור, וגם כחלק מטיפול שורש, כתרים לשיניים הם פתרון מצוין. הבחירה בפתרון של כתרים לשיניים כחלק מטיפול שורש נעשית בשל החלל שנוצר בשן במהלך הטיפול. טיפול שורש כולל את הוצאת השורש הפגוע והכנסתו של חומר מילוי מיוחד אל החלל שנוצר במקום. הליך זה יכול לפגוע בשן ולגרום להיחלשותה. בחירה באפשרות של כתר עוזר לחזק את השן ולמנוע את פגיעתה.

על סוגי הכתרים השונים

קיימים מספר סוגים שונים של כתרים לשיניים. ההבדלים ביניהם מתמקדים באיכות הכתר. רפואת השיניים והפיתוחים הרבים בתחום זה מאפשרים לה כיום להציע למטופל אפשרות רבות ובעיקר גם פתרונות איכותיים מאד. בחירה בכתרים איכותיים כרוכה בהוצאה כספית גבוהה מאד, אולם כזו שתשלם לטווח הארוך. רבים בוחרים, ובעיקר בשל מצבם הכלכלי, באפשרות של כתרים שאינם איכותיים. כתרים מסוג כזה אינם מחזיקים מעמד למשך זמן רב ויכולים אף לגרום לבעיות שונות בחניכיים, לרבות נסיגה ודלקת.

אחד מסוגי הכתרים לשיניים המוצע כיום הוא כתר העשוי מחרסינה. כתר חרסינה מתאים במקרים של טיפול שורש וגם במקרים בהם השן שבורה. אחד מיתרונותיו הוא המראה שלו, המזכיר מאד את מראה השן הטבעי, וכן העובדה שמדובר בחומר שאיננו גורם לגירוי יתר של החניכיים וניתן להתאימו באופן מלא אל השיניים הסמוכות.

כיצד מתקינים כתרים לשיניים

הליך התקנת הכתרים לשיניים הינו הליך מורכב, הכלל עד היום בדרך כלל שני טיפולים. במסגרת הטיפול הראשון מכין רופא השיניים את השן לקראת התקנתו של הכתר וכן יוצר תבנית מיוחדת של השן כדי לבנות כתר, המותאם באופן מלא אל המקום. הטיפול הבא כולל את התקנת הכתר עצמו, ומהווה השלב הסופי לתהליך. אולם, כיום אפשר גם לבחור באפשרות אחרת – טיפול אחד במסגרתו מבצע רופא השיניים את שני ההליכים. בחירת סוג הטיפול תלויה במטופל עצמו, בתקציב שברשותו, במצב השיניים שלו וכמובן ברופא השיניים שנבחר. חשוב לדעת שחלק מרכזי מאד בעבודתו של רופא השיניים הוא תהליך התאמתו של הכתר אל השן. לעיתים תידרשנה מספר פגישות שונות כדי להתאים את הכתר ולעצב אותו באופן המושלם אל השן.

במרפאת השיניים של ד"ר פליקס סירוטה בבת ים יתאימו לכם את הכתרים לשיניים כדי שתוכלו ליהנות ממראה אסתטי ויפה יותר. אתם מוזמנים להגיע אלינו למרפאה לפגישת ייעוץ מקדימה ולבחינה אופי הטיפול הנדרש לכם.