0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

רווחים בשיניים – מדוע זה קורה ואפשרויות הטיפול השונות

לא מדובר אמנם בבעיה בריאותית, אולם רווחים בשיניים עשויים לגרום לתחושת חוסר נוחות אצל הסובל מהם ומהווים, פעמים רבות, בעיה אסתטית. הרווחים בשיניים יכולים להופיע בין שתי שיניים בלבד ולעיתים אף בין כמה שיניים. הם יופיעו במרבית המקרים בשיניים החותכות הקדמיות שבלסת העליונה או בלסת התחתונה. הרווחים בשיניים יכולים להופיע אצל ילדים צעירים, אולם אלה ייעלמו לאחר נפילת שיני החלב וצמיחתן של השיניים הקבועות. רווח בין השיניים יכול גם להיות קבוע ולהופיע בעקבות תאונה או אפילו עקירה יזומה שבוצעה על ידי רופא השיניים. לשמחתנו, מציעה רפואת השיניים כיום טיפולים שונים העוזרים לצמצם את הרווחים שנוצרו בין השיניים ולהעלימם.

מדוע זה קורה

הרווחים בין השיניים יכולים, כאמור, להופיע מסיבות שונות. שינוי בגודל השן במהלך השנים יכול לגרום לרווח בין השיניים, נפילת שיניים וצמצום במספר השיניים הקיימות משפיע על כך וכן גם גדילה של השיניים שבלסת העליונה. מחלות חניכיים למיניהן, מציצת אצבע, לשון ארוכה, מחלות מערכתיות וגם כיבים שונים בפה יכולים אף הם לגרום לרווחים בין השיניים המצדיקים פנייה אל רופא שיניים לבחירת הטיפול המתאים. הופעתם של רווחים אלה אינה תמיד נחשבת לבעיה בריאותית וניתן לחיות איתה בשלום במשך שנים. ובכל זאת, רבים מעדיפים לפנות לרופא השיניים כדי לטפל בכך בעיקר בשל סיבות אסתטיות.

כיצד מטפלים במקרים כאלה

  • יישור שיניים לסגירת רווחים – אחד הטיפולים המוצעים כיום על ידי רופאי השיניים במקרים של רווחים בשיניים הוא הליך של יישור שיניים. מדובר בטיפול אורתודנטי מקובל מאד כיום המתאים לצעירים ולמבוגרים כאחד. את יישור השיניים לצורך סגירת הרווחים שבין השיניים ניתן לבצע באמצעות מיישרי שיניים מיוחדים היוצרים כוח מנוגד לשן הקיימת ומושכים אותה אט אט אל הכיוון המתאים. בדרך כלל משתמשים במיישרים לכל השיניים, שכן הליך זה משפיע גם על השיניים האחרות ומצריך התייחסות מיוחדת.
  • ציפוי שיניים – טיפול נוסף אפשרי במקרים של רווחים בשיניים הוא שימוש בציפוי מיוחד המכסה את הרווחים הקיימים. מדובר בהליך פשוט יחסית, הכולל שני מפגשים עם רופא השיניים או שלושה לכל היותר. ישנם סוגים שונים של ציפויים שבהם ניתן להיעזר במקרים כאלה, כמו ציפוי מסוג לומינירס העשוי מחרסינה ונחשב לאיכותי ודק מאד וגם ציפוי מסוג וניר או קומפוזיט. ההליך איננו מסובך אולם הוא דורש דיוק ומיומנות רבה מאד מצדו של רופא השיניים המבצע אותו. עלות הטיפול נקבעת בהתאם לסוג הציפוי שבו השתמש רופא השיניים לצמצום הרווחים וכן למספר השיניים שאותן נדרש היה לצפות באמצעות הציפוי הנבחר. חשוב לבחור ציפוי שיניים איכותי כדי ליהנות ממנו לאורך זמן מבלי שיהיה צורך להחליפו באחר לאחר תקופה קצרה.
  • גשר או שתלים דנטליים – גישה טיפולית אחרת מציעה כפתרון שימוש בשתלים דנטליים או גשר לסגירת הרווחים שבין השיניים. טיפול זה מתאים במקרים בהם קיים רווח בשל אובדן שן אחת או כמה שיניים. סגירת הרווחים מתאפשרת בעזרת השתלת שיניים ושימוש בגשרים מיוחדים.
  • ניתוח שיניים – מדובר בהליך כירורגי המוצע גם הוא במקרים של רווח בין השיניים כתוצאה מרקמה גדולה מאד המופיעה על גבי השפתיים. הניתוח, שאותו מבצע רופא השיניים או האורתודנט, כולל את כריתתה של הריקמה והכנתו של המרווח הקיים לצורך סגירתו באמצעות גשר, שתלים או חומר מילוי אחרים.

שיטות אלו מאפשרות למטופל ליהנות ממראה שיניים אסתטי יותר ומשיניים ישרות ויפות יותר. בחירת טיפול צמצום הרווחים שבין השיניים נעשית על ידי רופא השיניים עצמו, תוך בחינת מצבו של המטופל, שיניו וצרכיו השונים. במרפאתו של ד"ר פליקס סירוטה מציעים לכם מבחר של טיפולים העוזרים להתמודד עם מצבים של רווח בין השיניים, טיפולים המתבצעים בהתאמה אישית ונעשים בעזרתו של צוות מיומן ומקצועי מאד.

סובלים מרווחים בשיניים? אל תהססו ופנו אלינו, אל מרפאת השיניים של ד"ר פליקס סירוטה בבת ים עוד היום. נשמח לספר לכם על הטיפולים השונים המוצעים על ידי המרפאה במקרים של רווחים בשיניים ולהתאים לכם את הטיפול הנכון ביותר עבורכם.