0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

שחזורים אסתטיים – סתימות לבנות

רפואת השיניים המתקדמת כיום מציעה מבחר של טיפולים אסתטיים, המספקים מענה למטופלים רבים המעוניינים ליהנות ממראה יפה ובריא יותר. הסתימות הלבנות הן חלק ממבחר הטיפולים האסתטיים בתחום השחזור, והן מוצעות על ידי רופאי שיניים המתמחים בתחום.

מדוע צריך סתימות בפה

בחירה באפשרות של סתימה בפה נדרשת במקרים של עששת חמורה הגורמת לחור בשן. תפקידה העיקרי של הסתימה להשלים את החומר שסולק מהשן, את העששת החמורה ולמלא אותה. במסגרת הטיפול הרפואי מסיר רופא השיניים באמצעות מקדח יהלום את החומר העששתי שהצטבר בשן עד שמגיע אל החלק הבריא שבה ועליו הוא מלביש את הסתימה.

על סוגי הסתימות השונים

אחד מסוגי הסתימות שהיה נפוץ מאד עד לשנים האחרונות הן סתימות אמלגם, הסתימות הכסופות המוכרות לנו מאד. סתימות אלו שירתו את רופאי השיניים עוד מאז המאה ה – 16 והיו פופולאריות מאד. אולם, בשנים האחרונות איבדו סתימות אלו את מידת הפופולאריות שלהן, הן בשל חומר הכספית המזיק שהן מכילות (קרוב לחמישים אחוז מהסתימה מכילה כספית) והן בשל המראה שלהן (מראה כסוף בולט מאד). לשמחתנו, כדרכה של רפואת השיניים, התגלו במהלך השנים תחליפים אחרים, טובים הרבה יותר. בוצעו לא מעט מחקרים שהביאו לשיפורים ולפיתוחים חשובים בתחום רפואת השיניים, תוך התייחסות אל חומרי הקישור לשן שיכולים להתחבר ישירות אל האמייל.

אחד הפיתוחים בתחום הן הסתימות הלבנות העשויות מחומרים דנטליים שהינם על בסיס של שרף. הסתימות הלבנות מחליפות את סתימות המלגם המתכתיות ומציעות יתרונות רבים: אין צורך לבצע הכנה רבה מאד של השן כדי להלבישן עליה, החומר המיוחד שבהן מאפשר תמיכה מרבית ומונע שבר בשן וכן נחשב לחומר מבודד טרמי. הסתימות הלבנות מציעות מראה אסתטי נהדר, הן נראות טבעיות מאד וחלק מהשן עצמה.

אנו, במרפאת השיניים של ד"ר פליקס סירוטה, שמחים להציע לכם מבחר של טיפולי שיניים ברמה גבוהה. אם אתם סובלים מחורים בשן, פנו אלינו עוד היום וקבעו תור אצלנו במרפאה לטיפול מתאים ולביצוע סתימה.

סתימות שיניים – על הסוגים השונים

במקרים של עששת או אפילו שבר בשן מציעים רופאי השיניים למטופליהם פתרונות שונים, ביניהם הסתימות. סתימות שיניים מהוות פתרון מוצלח לצורך שחזור השן, פתרון קבוע בעזרתו ניתן לטפל בבעיה ולאפשר לשן לתפקד כראוי. ישנם סוגים שונים של סתימות שיניים, חלק מהם נחשבים לוותיקים מאד ואחרים לחדשים יותר. רופאי השיניים מציעים כיום אחד מתוך שני סוגים עיקריים:

  1. סתימות אמלגם – סתימות אלו עשויות ממספר מתכות. האמלגם הינו חומר מתכתי עתיק מאד שהשימוש בו החלק לפני למעלה מ – 150 שנה. עד לאחרונה הוצעו סתימות אלו על ידי מרבית רופאי השיניים בעולם, אולם בעקבות הסכנות שבמתכות אלו, שגילו מחקרים רבים שבוצעו בתחום, נאסר בו השימוש במדינות רבות בעולם, למעט במקרים מיוחדים. אחד היתרונות הבולטים שבסתימות אלו הוא היותן חזקות ועמידות מאד. אולם חסרונן הבולט הוא הכספית המסוכנת שבהן.
  2. סתימות קומפוזיט – מדובר בסתימות לבנות, הנחשבות למודרניות ונפוצות יותר כיום. הם מכילות שרף מרוכב ומגיעות במקור עשויות מחומר דמוי משחה. לאחר שהונחה הסתימה ישירות על גבי השן, מעל החור הקיים, מאיר רופא השיניים את המקום באמצעות מנורה כחולה הגורמת לחומר הסתימה להתקשות. לסתימות אלו יתרונות רבים, הן מבחינה אסתטית (הן לבנות ואינן בולטות לעין) והן היותן עשויות מחומר שאיננו מזיק, חומר עמיד וחזק. מצד שני, הן מצריכות טכניקה מיוחדת ועדינה מאד מצדו של רופא השיניים ופחות מתאימות למטופלים בעלי נטייה להיווצרות עששת.

לביצוע הסתימה חשוב לפנות אך ורק לרופא שיניים מוסמך ובעל ניסיון רב מאד בתחום. במקרה של חור מומלץ לבצע את ההליך בהקדם האפשרי כדי למנוע את החרפת המצב. כדאי לבחון היטב את אפשרויות הסתימות הקיימות, תוך התייחסות אל היתרונות והחסרונות של כל סוג.

מרפאת השיניים של ד"ר פליקס סירוטה בבת ים מעמידה לרשותכם צוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין. פנו אלינו עוד היום לקביעת תור לביצוע הסתימה.

 מהו מבנה

במקרים בהם נפגעת כותרת השן, בין אם בשל חבלה או עששת, יש לשחזר אותה, דבר הנעשה, בדרך כלל, במסגרת טיפול שורש, מבנה וגם כתר. בעזרת המבנה יכול רופא השיניים לבצע שחזור מרבי המבטיח אחיזה טובה יותר כותרת השן ישירות אל שורש השן, לאחר שזו עברה טיפול שורש. המבנה, שמיוצר על גבי השן ובחלל הפה, מותאם אל החלל הפנימי באופן מדויק ומתלבש על לשכת המוך שנפתחה במסגרת טיפול שורש. הלבשת המבנה נעשית באמצעות יתד מיוחד, הנכנסת אל תעלות החלל ואל החלק הכותרתי שעליו מונח הכתר עצמו. את המבנה מכין טכנאי מעבדה, לאחר שנלקחו על ידי רופא השיניים המידות הנדרשות לו.

סוגים שונים של מבנה

ישנם סוגים שונים של מבנה. הסוג הראשון הוא המבנה המידי, המתבצע במרפאת השיניים עצמה ומולבשת על השן. מבנה מידי יכול להיות עשוי ממתכת, מסיבי זכוכית, מסיבי פחמן ועוד והוא יכול להכיל חומר מילוי מרוכב או אמלגם. סוג נוסף של מבנה הוא המבנה היצוק, המתאים במקרים בהם כמעט ולא נותרת שן בכותרת עצמה. במקרה כזה מיוצר המבנה בהתאם למידות שנלקחו מראש, מידות על פיהן מייצרים את המבנה עצמו במעבדה ולאחר מכן מדביקים ישירות אל תוך השן או מה שנותר ממנה. לא כל סוג של מבנה מתאים לכל טיפול וההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי גם באיכות ובמחיר. רופא השיניים בבואו לבחון את סוג המבנה שיידרש מתייחס אל מספר פרמטרים שונים, לרבות מצב השן, התקציב וצרכיו של המטופל.

מרפאת השיניים של ד"ר פליקס סירוטה בבת ים מציעה לכם מבחר של טיפולים בהתאמה אישית. לקביעת פגישת ייעוץ מקדימה וטיפול מתאים, התקשרו אלינו עוד היום כדי שנוכל לסייע לכם בהקדם.