0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

עקירה כירורגית – כל מה שכדאי וחשוב לדעת לפני ואחרי שעוברים אותה

מדובר באחד הטיפולים השכיחים ברפואת השיניים, שאותו מבצע רופא השיניים. עקירה כירורגית, וכפי שניתן לנחש משמה, הינה הליך כירורגי/ניתוחי לכל דבר. שלא כמו עקירה רגילה, יש לפתוח את החניכיים ולעקור מתוכן את השן הכלואה או החולה. עקירה כירורגית מתבצעת בדרך כלל תחת הרדמה מקומית, אולם במקרים מסוימים (במקרים של חרדה דנטלית, למשל) תחת הרדמה כללית. עקירה מתבצעת במקרים בהם השן כלואה בתוך העצם או בין הרקמות הרכות ולא ניתן להוציאה על ידי טלטולה או שחרחורה מהעצם, בפי שנעשה בעקירה רגילה.

כיצד זה מתבצע

הליך טיפולי זה מתחיל באלחוש המקום ולאחר מכן הזרקת חומר מרדים אל אזור העקירה. לאחר שהתחיל חומר ההרדמה לפעול, מבצע רופא השיניים חתך ברקמה וחושף את העצם ואת השן, שאותה יש לעקור. במידה והעצם חוסמת את הגישה אל השן, קודח רופא השיניים בעצם ומסיר שכבה דקה מאד ממנה כדי להגיע אל השן. בשלב זה, מבצע רופא השיניים את העקירה הכירורגית ומוציא את השן ממקומה.

מה עושים לאחר העקירה

כדי לשמור על מצב החניכיים ולאפשר למקום להחלים, חשוב לפעול נכון לאחר ביצוע העקירה. מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת ולנוח לפחות 24 שעות לאחר העקירה. כדאי להימנע מאכילה בטווח של שעתיים מסיום הטיפול ומשטיפת הפה במשך 24 שעות. כל זאת, כדי לאפשר לדם שבמקום להיקרש וכן לעצור את הדימום באופן מוחלט. לעיתים עשויה להופיע במקום העקירה נפיחות המלווה בכאב קל. במקרים כאלה, כדאי להניח ישירות על הלחי, בצד שבו בוצע ההליך, תחבושת קרח לכמה דקות (לעשות הפסקה קלה ולהמשיך אחר כך שוב) שיכולה להקל על הכאב ועל הנפיחות במקום. במידה ומופיע דימום שאיננו עוצר, חשוב לפנות במידית לרופא השיניים.

לאחר יומיים מיום ביצוע העקירה, כדאי לשטוף את הפה במי מלח כמה פעמים בכל יום. מומלץ להימנע מצחצוח המקום שבו בוצעה העקירה לפחות בטווח של 24 שעות מסיום הטיפול, אך מותר לצחצח את שאר האזורים בפה. במידת הצורך, יש לקחת אנטיביוטיקה, אולם זו תינתן רק במרשם רופא. בכל מקרה של כאבים חזקים מאד במקום, נפיחות צווארית רבה ואפילו הופעה של חום, יש לפנות באופן מידי אל רופא השיניים המטפל לקבלת טיפול מתאים.

צריכים לעבור עקירה כירורגית? חוששים ממנה? אצלנו במרפאה תמצאו צוות מקצועי, רגיש, מנוסה ומיומן מאד שיבצע את טיפול השיניים שלו אתם זקוקים באופן מדויק ונכון ובעיקר בהתאמה מלאה. אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר עוד היום ולקבוע מועד לטיפול.