0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

ציפויי שיניים – על סוגי הציפויים השונים וההבדלים ביניהם

מרפאתו של ד"ר פליקס סירוטה בבת ים מציעה לכם מבחר של טיפולי שיניים, המתבססים על גישות טיפוליות חדשניות ומודרניות מאד ועומדים בכל תווי התקן הנדרשים בתחום זה. המרפאה מספקת מענה למטופלים הסובלים מבעיות שיניים שונות, לרבות כאלה הסובלים מפגמים אסתטיים בשן. בין אם אלה רווחים בין השיניים, שיניים במידות שונות, גוונים שונים של צבע שן, שיניים שבורות, שיניים מוכתמות ועוד. כל זאת, כדי להציע לכל מטופל ומטופל את הפתרון המתאים לו באופן המרבי ובעיקר כדי לאפשר לו ליהנות מחיוך מושלם.

אחת האפשרויות המוצעות במרפאה הוא שימוש בציפוי שיניים. מדובר בהליך פשוט יחסית המחזיר אל השן את המראה האסתטי והיפה שלה ומאפשר למטופל ליהנות מתחושה טובה ונעימה יותר. השימוש בציפוי שן נעשה לאחר בחינת מצב השיניים עצמן ובהתאמה מדויקת אליהן ואל צרכיו של המטופל. מדובר בחומר ציפוי מלאכותי המודבק ישירות על השן הקיימת ונראה טבעי לגמרי. זהו טיפול נפוץ מאד כיום המוצע להמוני מטופלים מכל הארץ. רפואת השיניים בתחום זה מציעה כיום טכניקות שונות לביצוע ההליך וסוגים שונים של טיפולים. קביעת ההליך וסוג הציפוי נעשית על ידי רופא השיניים עצמו ותוך התייחסות אל צרכיו של המטופל ומצב שיניו.

ציפוי שיניים מסוג לומינירס

אחד מסוגי הציפויים המוכרים כיום הוא ציפוי שיניים מסוג לומינירס. מדובר בציפוי העשוי מחרסינה, ציפוי דק ועדין מאד המשווה לשן מראה טבעי ואסתטי מאד. ציפוי זה, הינו פטנט ייחודי של אמריקאית מצליחה, הנחשב כיום לפופולארי ביותר בתחום ציפויי השיניים. הציפוי מתאים במקרים של פגמים הנחשבים לקלים באופן יחסי, כמו סדק קטן בשן, הטיה קלה של השן הצידה, גוון עכור או צהבהב בשן וכדומה. סוג ציפוי זה איננו מתאים במקרים בהם קיימת בעיה חמורה מאד בשן או שמצבה ירוד מאד. במקרים כאלה ימליץ רופא השיניים על הליך טיפולי אחר, כמו כתר למשל.

ציפוי מסוג לומינירס מציע יתרונות רבים ולא בכדי אהוב מאד על ידי רופאי השיניים. למרות שמדובר בציפוי דק מאד, זהו ציפוי עמיד וחזק הנובעת בצפיפותו הרבה מאד של החומר שאותו הוא מכיל. בשל המבנה של הציפוי וגם החומר שלו, אין צורך להכין את השן לקראת הדבקתו או להשחיז אותה ומדובר בטיפול מהיר ופשוט שאיננו מצריך אפילו הרדמה מקומית. היותו דק ועדין מקטין גם את הסיכון למחלות חניכיים שונות, שמופיעות במקרים מסוימים לאחר הדבקת ציפוי על השן. לצד יתרונות אלה, יש לו גם כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון. לא ניתן לצפות איתו שן אחת בלבד כי אם קבוצה של כמה שיניים (ארבע שיניים מינימום). בנוסף, הוא יוצר מראה מוארך יותר של שיניים, בהשוואה למבנה המקורי וגם דורש הקפדה רבה מאד על הגיינית הפה כדי לשמור על השן ועל הציפוי עצמו. לא כל רופא שיניים יכול לבצע את ההליך אלא אך ורק כזה המתמחה בתחום ומכיר היטב את אופי ההליך והציפוי עצמו.

ציפוי שיניים מסוג קומפוזיט

סוג אחר של ציפוי שיניים הוא ציפוי שיניים מסוג קומפוזיט. ציפוי מסוג כזה מתאים למטופלים הסובלים משיניים שבורות, סדוקות, שיניים מוכתמות או דהויות בצבען וכן במקרים בהם ישנו רווחי בין השיניים. ציפוי זה עשוי מחומר סינטטי המופק ישירות מהשרף והוא נחשב לציפוי עדין ודק במיוחד. את הציפוי מרכיבים ישירות על השיניים הקדמיות, על הניבים או על השיניים האמצעיות. החיבור נעשה באמצעות דבק מיוחד וחזק מאד, המאפשר את הדבקתו באופן מקסימאלי. לפני הדבקתו של הציפוי מבצע רופא השיניים בדיקה מקדימה כדי לוודא שמצב הפה והשיניים תקין. במידה וישנה בעיה כלשהי או מחלת חניכיים מסוג מסוים, יטפל רופא השיניים בבעיה בשלב הראשון ורק לאחר מכן כשחלפה יבצע את הדבקת הציפוי.

הדבקת ציפוי מסוג קומפוזיט עוזרת לשמור על מראה אסתטי ויפה יותר של השיניים. ההדבקה יכולה להיעשות במסגרת טיפול אחד בלבד או במסגרת כמה טיפולים. לפני ההדבקה עצמה מבצע רופא השיניים תהליך מקדים של ניקוי השיניים באמצעות ספוג מיוחד העשוי מאבן. לאחר מכן ויחד עם המטופל מחליט רופא השיניים באיזה גוון וצבע של ציפוי להשתמש ומאלחש את המקום עצמו שבו יתבצע הטיפול. בשלב הבא מורח רופא השיניים אל אמייל השן חומצה מיוחדת הנותרת על השן למשך מספר שניות שאותה שוטף לאחר מכן. הוא מייבש את המקום ומדביק על השן את חומר הציפוי המיועד. הוא משתמש בחומר איטום ומזגג מעט את הציפוי ליצירת מראה חלק. לציפוי זה יתרונות רבים ההופכים אותו לפופולארי כיום לא מעט. הוא בעל רמת עמידות גבוהה מאד ולכן מספק מענה מתאים למטופלים רבים. יחד עם זאת, יש להחליף אותו בציפוי חדש אחת לחמש עד עשר שנים. ההחלפה נעשית אך ורק של חלקו העליון של הציפוי ולא של כולו. הדבקת ציפוי זה איננה כרוכה בהליך מורכב מאד או אגרסיבי מאד וניתן לסיים אותה בדרך כלל בטיפול אחד. עלות ציפוי מסוג זה נחשבת לזולה יותר בהשוואה לסוגי ציפוי אחרים ולכן מתאימה לאלה המעוניינים ליהנות מצד אחד מיתרונותיו של הטיפול, אך מצד שני תקציבם איננו גבוה כל כך. לצד יתרונות אלה, חשוב לזכור גם את חסרונותיו. אצל אנשים מעשנים או כאלה הנוטים לשתות באופן תדיר קפה  ותה, הציפוי יכול להתכהות עם הזמן ולא ישמור על המראה המבריק שלו. מסיבה זו חשוב להקפיד ולנקות אותו באופן קבוע וכן לפנות לניקוי יזום אצל רופא השיניים אחת לכמה חודשים.

רוצים לקבל מידע נוסף על ההליך? אתם מוזמנים להגיע אלינו, אל מרפאת השיניים של ד"ר פליקס סירוטה בבת ים, המתמחה בטיפולי שיניים מסוגים שונים לרבות טיפולי ציפוי שיניים.