0547777832

03-5070042

כתובת המרפאה:  קרייתי 10 בת-ים

היגיינה אורלית – כל מה שכדאי וחשוב לדעת עליה

שמירה על היגיינת השיניים שלנו הכרחית כדי לשמור על בריאות השן והחניכיים. ביקורים תכופים אצל רופא השיניים ואצל השיננית אחת לחצי שנה או אחת לשלושה חודשים חשובים במיוחד, הן עבור מבוגרים והן עבור ילדים. היגיינה אורלית עוזרת לשמור על בריאותן התקינה של השיניים שלנו ושל החניכיים והיא עוזרת למנוע מחלות שיניים ומחלות חניכיים למיניהן. היא אף עוזרת במקרים של טיפולים אורתודנטים, שכן אלה, מצריכים היגיינה מיוחדת וסדירה כדי שיציעו את התוצאות הרצויות.

השפעותיה של היגיינת שיניים לקויה

היגיינה אורלית שאינה תכופה או לקויה היא הסיבה, פעמים רבות, לריח רע מפה. וזאת, מעבר לבעיות השונות בשיניים ובחניכיים העשויות להופיע בעקבותיה. ביקור אצל שיננית עוזר לשמור על ההיגיינה האורלית, הן בעזרת ניקוי השיניים שאותו מבצעת השיננית והן על ידי לימוד והקניית מיומנויות ניקוי נכונות המאפשרות למטופל לצחצח באופן נכון ויעיל יותר ולשמור על השיניים ועל החניכיים שלו.

היגיינת פה שאינה נכונה גורמת פעמים רבות, כאמור, לריח לא נעים מהפה. טיפול נכון בשיניים ושמירה על ההיגיינה האוראלית באופן סדיר מונעים יחדיו את היווצרות החיידקים בחללים השונים בשן ובכך אנו נמנעים גם מריחות רעים בפה. שימוש תכוף בחוט דנטלי וצחצוח חניכיים פעמיים ביום מסלקים כמעט שמונים אחוזים מהחיידקים שבפה ומונעים ריחות רעים. אי שמירה על היגיינת פה תקינה (בין אם מדובר בניקיון השיניים אצל השיננית, בצחצוח שיניים ושימוש בתכשירים ומכשירים שונים) עשויה להופיע עששת בחניכיים. שינוי בצבע השן והופעתו של הצבע הלבן או הופעה של סימנים שחורים או אפורים ישירות על גבי השן עצמה יכולים להעיד על עששת בחניכיים. מקרים כאלה מצריכים ביקור אצל השיננית, ואם אינם מטופלים במהירות, גם אצל רופא השיניים. במקרים חריפים מאד של עששת, נדרשים טיפולים מורכבים יותר, כמו טיפולי שורש, סתימות או כתרים.

כיצד שומרים נכון על החניכיים והשיניים

שמירה נכונה על החניכיים והשיניים מתחילה בצחצוח נכון ובעיקר בשימוש במשחת שיניים המכילה פלואוריד. צחצוח השיניים בצורה נכונה בין פעמיים לשלוש פעמים בכל יום הם חלק מהיגיינה אורלית תקינה העוזרת למנוע מחלות חניכיים ושיניים. שטיפת השיניים בערב, לפני השינה, במי פה המכילים פלואוריד היא דרך נוספת, העוזרת בכך לא פחות. גם ביקור אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה הוא אחת הדרכים לשמור על החניכיים והשיניים שלנו לאורך זמן. טיפול של הלבנת שיניים יכול לעזור למנוע עששת וגם לגרום לשיניים להראות טוב יותר. התנהלות נכונה מגיל צעיר והפקדה על כך כחלק מאורח חיים בריא יאפשרו לנו ליהנות משיניים חזקות, בריאות וגם יפות יותר.

במרפאתו של ד"ר פליקס סירוטה בבת ים יעזרו לכם לשמור על היגיינת הפה ויספקו לכם את כל המידע הדרוש לכם כדי לעשות זאת באופן תדיר ונכון. אתם מוזמנים להגיע אל המרפאה לצורך ייעוץ וקבל מידע רלוונטי בתחום זה.

ניקוי אבן שן לטיפול באבנית – כל מה שחשוב וכדאי לדעת על זה

מדובר באחד הטיפולים המוכרים ביותר בתחום רפואת השיניים וגם בין השכיחים ביותר. ניקוי אבן שן הינו טיפול פופולארי מאד המתבצע על ידי שיננית מוסמכת. הטיפול מוצע לכל הגילאים ונחשב למומלץ מאד. רופאי השיניים ממליצים למטופליהם לבצע אותו אחת לחצי שנה, ובמקרים מסוימים אחת לשלושה חודשים. ניקוי אבן שן יכול למנוע מחלות שיניים וחניכיים העשויות להסתבך ולגרום לתופעות חמורות, המצריכות טיפול מורכב הרבה יותר בהמשך.

ישנן מספר סיבות להיווצרות של אבן שן. אבן השן עשויה מסידן וממגנזיום, המגיעים ישירות מהמזון שלנו, מהשתייה שלנו ואפילו מהרוק שלנו. יחד עם החיידקים שבפה יוצרים חומרים אלה את האבן בשן, שמצטברת עם השנים וגורמת למחלות שונות, לרבות חורים בשן, מחלות חניכיים למיניהן ועוד, במידה ולא מסירים אותה אחת לתקופה. ניקוי אבן שן הינו טיפול פשוט שאיננו מכאיב והוא נעשה בעזרת כלים חשמליים וכלים ידניים מיוחדים. לעיתים תבחר השיננית לבצע אותו לאחר אלחוש המקום, ובמיוחד במקרים בהם מדובר במטופל הסובל מחרדה דנטלית, במקרים בהם כמות רבה מאד של אבנים או במקרים בהם מדובר במטופל צעיר מאד. ייתכן שלאחר ביצוע ההליך תורגש רגישות קלה מאד במקום, אולם זו חולפת מאליה לאחר כמה שעות.

אתם מוזמנים להגיע אלינו אל מרפאת השיניים של ד"ר פליקס סירוטה בבת ים וליהנות מטיפול בהתאמה מלאה. זקוקים לטיפול של אבן שן? צרו אתנו קשר עוד היום לקביעת מועד לטיפול.